برگزاری آزمون مدرس آموزش خانواده

برگزاری آزمون مدرس آموزش خانواده با شرکت بیش از ۴۲۰۰ داوطلب، ۱۶ مردادماه

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش وپرورش از برگزاری آزمون انتخاب مدرس آموزش خانواده در۱۶مردادماه با شرکت بیش از ۴ هزار و۲۰۰ داوطلب خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، نورعلی عباسپور با اشاره به اهمیت و نقش خانواده در فرآیند تربیتی دانش آموزان، اظهارکرد: به منظور افزایش سطح آگاهی والدین از روش های صحیح تربیتی ونحوه تعامل آنها با فرزندانشان، دوره‌های آموزش خانواده بیش از پیش در دستورکار این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا و باهدف تربیت مدرسان آموزش خانواده، آزمون انتخاب مدرس آموزش خانواده در شانزدهم مردادماه سال جاری در۳۲ استان برگزار می‌شود و در این آزمون، ۴ هزار و ۲۰۹ نفر داوطلب شرکت دارند.

عباسپورتصریح کرد: از بین افرادی که حد نصاب نمره را در آزمون علمی کسب کنند تا سقف۱۲۸۰ نفر به مصاحبه دعوت می شوند و درصورت موفقیت در مصاحبه به عنوان مدرس آموزش خانواده برای شرکت در دوره های مربوطه، معرفی می شوند.

وی زمان اعلام نتایج این آزمون را حدود۲ هفته پس ازآزمون دانست وخاطرنشان کرد: دوره‌های ویژه مدرسین در شهریورماه برگزار می‌شود و در پایان گواهینامه مدرسی آموزش خانواده برای پذیرفته شدگان نهایی صادر خواهد شد.

مدیرکل انجمن اولیاومربیان آموزش وپرورش گفت: تنها پرسنل رسمی و یا پیمانی شاغل درآموزش وپرورش و یا آموزش عالی به شرط داشتن حداقل۳۰ سال سن مجاز به شرکت در این آزمون هستند و اولویت جذب نیز براساس نمرات حاصله از آزمون و مصاحبه و مدرک تحصیلی داوطلبان می‌باشد.


منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش ( http://www.medu.ir ) 

نظرات بسته شده‌اند.