دوره آموزشی تأمین مدرس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین یک انقلاب اساسی نسبت به تمامی رویکرد های جامعه، مسئولان و علی الخصوص نظام آموزش و پرورش برای تربیت دانش آموزان است.

دوره آموزشی تأمین مدرس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با حضور ۸۰ نفر از همکاران روحانی فرهنگی از استان های مختلف کشور به مدت ۳۲ ساعت از شنبه ۲۳ تیر ۹۷ به میزبانی شهر مقدس قم در مجتمع یاوران مهدی آغاز شد.

به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، در این دورۀ آموزشی دکتر مهدی نوید، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت تببین و روشنگری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اظهار داشت:
– تدوین و تصویب سند تحول بنیادین، راه طی شده این سند تاکنون در آموزش و پرورش می باشد و تبیین، روشنگری و تفهیم درست رویکردهای این سند فاخر آموزش و پرورش، شرط اصلی اجرای آن می باشد.

– سند تحول بنیادین یک انقلاب اساسی نسبت به تمامی رویکرد های جامعه، مسئولان و علی الخصوص نظام آموزش و پرورش برای تربیت دانش آموزان است.

– مقام معظم رهبری تعابیر سنجیده، دقیق و هوشمندانه ای نسبت به این سند به کار برده اند که نشان از اهمیت بالای این سند دارد.

– تغییر نظام آموزشی به عنوان اصلی ترین نهاد تربیتی و فرهنگی، ایجاد فضای مشارکت و افزایش مسئولیت پذیری و در نهایت تربیت متربی فعال و موثر در محیط های تربیتی، ۳ چرخش مهم از ۳۷ چرخش در سند تحول است.

این دوره آموزشی در دو مرحله برگزار می گردد که فراگیران پس از آزمون جامع از مجموعه دو دوره نسبت به نشر آموخته های خود در سراسر کشور اقدام خواهند نمود.

لازم به ذکر است این دوره آموزشی با همکاری ستاد همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش و هم چنین معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان قم حال برگزاری است.
—————————————————————————————————–
منبع : http://www.medu.ir/fa/news/item/662552/?ocode=100010876
( انتخاب بخشی از خبر و ویرایش توسط : دفترمشاوره موسسه فرهنگی دانش)

نظرات بسته شده‌اند.