پاسخ به سوالات عمومی هدایت تحصیلی

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۳) : سقف سنوات مجاز تحصیلی به عنوان استفاده از معافیت  در مقاطع مختلف تحصیلی ، به چه میزان است ؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۳) : سقف سنوات مجاز تحصیلی به عنوان استفاده از معافیت  در مقاطع مختلف تحصیلی ، به چه میزان است ؟

سوال: سقف سنوات مجاز تحصیلی به عنوان استفاده از معافیت تحصیلی ، برای مشمولان نظام وظیفه در مقاطع مختلف تحصیلی تحت عنوان دانش آموز مدرسه و همچنین دانشجوی دانشگاه ، به چه میزان است ؟ پاسخ: به نام خدا وبا سلام برابر تبصره (۱) ماده (۳۳) قانون خدمت وظیفه عمومی ، حداکثر معافیت تحصیلی برای
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۲) : آیا دانشجویان اخراجی ، در صورت مشمولیت سربازی مجاز به ادامه تحصیل هستند؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۲) : آیا دانشجویان اخراجی ، در صورت مشمولیت سربازی مجاز به ادامه تحصیل هستند؟

سوال: آیا دانشجویانی که به دلایل مختلف اخراجی محسوب می شوند ، در صورت مشمولیت سربازی مجاز به ادامه تحصیل هستند؟ پاسخ : به نام خدا وباسلام خیر نمی توانند. دانشجویانی که به دلایل مختلف از جمله با رأی کمیته انضباطی دانشگاه ، اخراجی مسوب می شوند ، تا پایان خدمت یا اخذ معافیت دائم
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۱) : دانشجوی انصرافی با مدرک معادل ، آیا مجاز به تحصیل در مقاطع بالاتر می باشد؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۱) : دانشجوی انصرافی با مدرک معادل ، آیا مجاز به تحصیل در مقاطع بالاتر می باشد؟

سوال : دانشجویانی که با انصراف ازتحصیل ، به عنوان دارندگان مدرک معادل درمقطع پایین شناخته می شوند آیا مجاز به تحصیل در مقاطع بالاتر می باشند؟ پاسخ : به نام خدا وباسلام خیر! اینگونه مشمولان تا پایان خدمت دوره ضرورت حق ادامه تحصیل نخواهند داشت . مثلاً اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی ثبت نام و مشغول
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۰) :آیا سربازان وظیفه ای که به خدمت اشتغال خدمت دارند در صورت قبولی در دانشگاه ، برای ادامه تحصیل در دانشگاه از خدمت ترخیص می شوند؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۰) :آیا سربازان وظیفه ای که به خدمت اشتغال خدمت دارند در صورت قبولی در دانشگاه ، برای ادامه تحصیل در دانشگاه از خدمت ترخیص می شوند؟

سوال: آیا سربازان وظیفه ای که به خدمت اشتغال خدمت دارند در صورت قبولی در دانشگاه ، برای ادامه تحصیل در دانشگاه از خدمت ترخیص می شوند؟ پاسخ : به نام خدا و باسلام درصورت قبولی اینگونه سربازان درمقطع کارشناسی وبالاترترخیص ازخدمت صورت می گیرد و بقیه خدمت بعد از اتمام دوره دانشجویی انجام می
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۹) : آیا معافیت تحصیلی شامل دوره های فراگیرپیام نور،دوره های بین الملل دردانشگاه وپودمانی وسایرمقاطع تحصیلی بدون آزمون هم می شود ؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۹) : آیا معافیت تحصیلی شامل دوره های فراگیرپیام نور،دوره های بین الملل دردانشگاه وپودمانی وسایرمقاطع تحصیلی بدون آزمون هم می شود ؟

    سوال: آیا معافیت تحصیلی علاوه بر دانشگاه سراسری و آزاد ، به دوره های فراگیرپیام نور،دوره های بین الملل دردانشگاه وپودمانی و سایرمقاطع تحصیلی بدون آزمون هم تعلق می گیرد؟   پاسخ: بلی ؛ درصورت تصویب شورای گسترش آموزش عالی امکان جذب بدون آزمون واحد آموزشی ، تحصیل اینگونه افراد منعی نخواهد داشت.
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۸) : فارغ التحصیلان مقطع متوسطه درخرداد، پس از ورود به سن مشمولیت ، به شرط قبولی دردانشگاه، آیاحق ادامه تحصیل از مهر را دارند؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۸) : فارغ التحصیلان مقطع متوسطه درخرداد، پس از ورود به سن مشمولیت ، به شرط قبولی دردانشگاه، آیاحق ادامه تحصیل از مهر  را دارند؟

  سوال: فارغ التحصیلان مقطع متوسطه درخرداد ماه، پس از ورود به سن مشمولیت ، به شرط قبولی دردانشگاه، آیاحق ثبت نام و ادامه تحصیل از مهرماه را دارند؟ به نام خدا وباسلام از این نظر افرادی که بعد از فارغ التحصیلی خردادماه واردسن مشمولیت می شوند، دو گروه هستند: یک گروه کسانی خرداد ماه
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۷) :زمان مجاز یکساله توقف برای ادامه تحصیل مشمولان فارغ التحصیل متوسطه ۲ از طریق پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها، چگونه محاسبه می شود؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۷) :زمان مجاز یکساله توقف برای ادامه تحصیل مشمولان فارغ التحصیل متوسطه ۲ از طریق پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها، چگونه محاسبه می شود؟

      سوال: زمان مجاز توقف یکساله برای ادامه تحصیل مشمولان فارغ التحصیل متوسطه ۲ ( مقطع دبیرستان سابق) از طریق پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها، چگونه محاسبه می شود؟ پاسخ: فاصله یک ساله دقیقا از زمان فارغ التحصیلی متوسطه ۲ ( یا همان مقطع دبیرستان دوره دوم) تا زمان ثبت نام در هریک از دانشگاه ها
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۶) : زمان مجاز یکساله توقف برای ادامه تحصیل مشمولان فارغ التحصیل متوسطه ۲ از طریق آزمون سراسری ، چگونه محاسبه می شود؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۶) : زمان مجاز یکساله توقف برای ادامه تحصیل مشمولان فارغ التحصیل متوسطه ۲ از طریق آزمون سراسری ، چگونه محاسبه می شود؟

سوال: زمان مجاز توقف یکساله برای ادامه تحصیل مشمولان فارغ التحصیل متوسطه ۲ ( مقطع دبیرستان سابق) از طریق آزمون سراسری ، چگونه محاسبه می شود؟ پاسخ: فاصله یک ساله دقیقا از زمان فارغ التحصیلی متوسطه ۲ ( یا همان مقطع دبیرستان سابق) تا زمانپذیرش از طریق آزمون سراسری در یکی از دانشگاه های دولتی روزانه،
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۵) : مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها از چه تاریخی می توانند از مهلت ۱ ساله پس از فراغت خود استفاده نمایند؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۵) : مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها از چه تاریخی می توانند از مهلت ۱ ساله پس از فراغت خود استفاده نمایند؟

سوال: درقانون جدید نظام وظیفه، مشمولان سربازی که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، از چه تاریخی می توانند از مهلت ۱ ساله پس از فراغت خود استفاده نمایند؟ پاسخ: با توجه به قانون جدید نظام وظیفه که از سال ۱۳۹۰ به اجرا در آمده است؛ مشمولانی که از تاریخ ۹۰/۲/۲۲ به بعد در مقاطع
ادامه مطلبپاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۴) : با توجه به اجرای قانون جدید سربازی، تمدید مهلت اعزام متولدین نیمه دوم سال چگونه است؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۷۴) : با توجه به اجرای قانون جدید سربازی، تمدید مهلت اعزام متولدین نیمه دوم سال چگونه است؟

سوال: با عنایت به اجرای قانون جدید وظیفه عمومی ، موضوع تمدید مهلت اعزام متولد نیمه دوم سال چگونه خواهد بود؟ پاسخ: در قانون جدید نظام وظیفه عمومی ( سربازی) این مورد اجرا نمی شود و با اجرایی شدن قانون جدید، موضوع تمدید مهلت اعزام اینگونه مشمولان منتفی می باشد. باآرزوی سلامتی و موفقیت برای
ادامه مطلب