پاسخ به سوالات عمومی هدایت تحصیلی

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۳) : دانش آموزان ذکور فارغ التحصیل مقطع متوسطه مقیم خارج از کشور ، چگونه می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۳) : دانش آموزان ذکور فارغ التحصیل مقطع متوسطه مقیم خارج از کشور ، چگونه می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

سوال: دانش آموزان ذکور فارغ التحصیل مقطع متوسطه مقیم خارج از کشور ، به منظور غیبت نخوردن برای دوره سربازی ، چگونه می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟ پاسخ : مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که با دارا بودن معافیت دانش آموزی خارج از
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۲) : دانش آموزان ذکور مقیم خارج از کشور چگونه می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه مدرسه ، از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۲) : دانش آموزان ذکور مقیم خارج از کشور چگونه می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه مدرسه ،  از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

سوال: پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۲) : دانش آموزان ذکور مقیم خارج از کشور چگونه می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع متوسطه مدرسه ، از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟ پاسخ :   فرزندان ایرانیان مقیم خارج از کشور ، فقط چنانچه هنگام ورود به سن مشمولیت در مدارس ایرانی آن کشور
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۱): با توجه به قوانین نظام وظیفه ، خروج دانش آموزان پسر از کشور تا سنی امکان پذیر بوده و شرایط آن چگونه است؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۱): با توجه به قوانین نظام وظیفه ، خروج دانش آموزان پسر از کشور تا سنی امکان پذیر بوده و شرایط آن چگونه است؟

سوال : با توجه به قوانین نظام وظیفه ، خروج دانش آموزان پسر از کشور تا چه سنی امکان پذیر است و جزئیات شرایط آن چگونه است؟ پاسخ : به نام خدا وباسلام ۱- خروج تا قبل سن مشمولیت ( ۱۷ سال تمام ) : با توجه به اینکه سن مشمولیت از ابتدای ماه ۱۸ سالگی
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۰): درصورت مشمولیت وظیفه عمومی با وجود نگذراندن دوره سربازی،آیا امکان ادامه تحصیل در دوره پیش دانشگاهی وجود دارد؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۹۰): درصورت مشمولیت وظیفه عمومی با وجود نگذراندن دوره سربازی،آیا امکان ادامه تحصیل در دوره پیش دانشگاهی وجود دارد؟

سوال: درصورت مشمولیت وظیفه عمومی با وجود نگذراندن دوره سربازی،آیا امکان ادامه تحصیل در دوره پیش دانشگاهی وجود دارد؟   پاسخ: به نام خدا وباسلام می توان به صورت داوطلب آزاد(متفرقه) برای هرکدام از مقاطع تحصیلی ادامه تحصیل داد. استناد ما؛ ” طبق ماده ۲۳ شرکت در امتحانات داوطلب آزاد( متفرقه) از نظر مقررات نظام
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۹) :طلاب حوزه های علمیه مشمول سربازی ، پس از انصراف یا اخراج از حوزه علمیه در چه صورت مجاز به ادامه تحصیل می باشند؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۹) :طلاب حوزه های علمیه مشمول سربازی ، پس از انصراف یا اخراج از حوزه علمیه در چه صورت مجاز به ادامه تحصیل می باشند؟

سوال : طلاب حوزه های علمیه که سربازی خود را نگذرانده اند ، در صورت انصراف یا اخراج از حوزه علمیه در چه صورت مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود؟ پاسخ: طلاب حوزه های علمیه مشمول نظام وظیفه در صورت اخراج و یا انصراف از تحصیل تا پایان خدمت و یا اخذ معافیت دائم ،
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۸) : آیا تحصیل همزمان با خدمت امکان پذیر می باشد؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۸) : آیا تحصیل همزمان با خدمت امکان پذیر می باشد؟

سوال : آیا تحصیل در مدرسه و یا دانشگاه همزمان با انجام وظیفه خدمت سربازی امکان پذیر می باشد؟ پاسخ : اول ) در مدرسه : تحصیل همزمان در مدرسه با انجام وظیفه خدمت سربازی ، تنها به صورت داوطلب آزاد امکان پذیر خواهد بود. دوم ) در دانشگاه :   تحصیل همزمان در دانشگاه
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۷) : آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می گردد ؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۷) : آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می گردد ؟

سوال : برای احتساب سقف مجاز سنوات تحصیلی دانشجویانی که مشمولان نظام وظیفه می شوند ، آیا مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محسوب می گردد ؟ پاسخ : به نام خدا وباسلام بله ؛ به منظور احتساب سقف مجازسنوات تحصیلی دانشجویان برای مشمولان نظام وظیفه ، مرخصی تحصیلی جزء سنوات مجاز تحصیلی محاسبه می
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۶) : آیا مشمول غیر غایبی که بعد از مدت یکسال فرصت تعیین شده دانشگاه قبول شود می تواند از معافیت تحصیلی برخوردار شود؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۶) : آیا مشمول غیر غایبی که بعد از مدت یکسال فرصت تعیین شده دانشگاه قبول شود می تواند از معافیت تحصیلی برخوردار شود؟

سوال: مشمولانی که برای معرفی خود غیبت نداشته اند ، اگر بعد از مدت یکسال فرصت تعیین شده دانشگاه قبول شوند می تواند از معافیت تحصیلی برخوردار شود؟ پاسخ : به نام خدا وباسلام مشمولانی که به دلایل قانونی (معافیت موقت و … ) تاریخ اعزام خود را به تعویق می اندازندچنانچه مدت تعویق آنان از
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۵) : وضعیت مشمولان فارغ التحصیل مقطع متوسطه داخل کشور برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور چگونه است؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۵) : وضعیت مشمولان فارغ التحصیل مقطع متوسطه  داخل کشور برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور چگونه است؟

            سوال : پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۵) : وضعیت مشمولان فارغ التحصیل مقطع متوسطه مدارس و یا دانشگاه های داخل کشور برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور چگونه است؟ پاسخ : به نام خدا وباسلام ۱- مشمولان فارغ التحصیل مقطع متوسطه مدارس داخل
ادامه مطلب



پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۴) : چه کسانی می توانند از “معافیت تحصیلی دانش آموزی در خارج از کشور ” استفاده نمایند؟

پاسخ به سوال (عمومی هدایت تحصیلی- شماره ۱۸۴) : چه کسانی می توانند از “معافیت تحصیلی دانش آموزی در خارج از کشور ” استفاده نمایند؟

        سوال: چه کسانی می توانند از معافیت تحصیلی دانش آموزی در خارج از کشور استفاده نمایند؟ پاسخ: فرزندان ایرانیان مقیم خارج از کشور ، چنانچه هنگام ورود به سن مشمولیت ( اگر براساس ماه تولد ۱۸ سال تمام شود) درمدارس ایرانی یا مدارس خارجی مورد تایید وزارت آموزش وپرورش مشغول به
ادامه مطلب